Официальный сайт
Адрес райисполкома:
231100, г. Ошмяны,
ул. Советская, 103
Электронная почта:
Ispolkom@oshmiany.gov.by
Телефон:  8-(01593)-4-46-16
Факс:  8-(01593)-4-55-25

2010 год

Разгледзеўшы хадайніцтвы працоўных калектываў, упраўленняў, аддзелаў і служб Ашмянскага раённага выканаўчага камітэта аб заахвочванні працоўных калектываў, перадавікоў народнай гаспадаркі раёна за найлепшыя дасягненні ў гаспадарчым, сацыяльна-культурным будаўніцтве, грамадска-палітычным жыцці па выніках 2010 года, Ашмянскі раённы выканаўчы камітэт рашыў занесці на раённую дошку Гонару:
 
перадавікоў народнай гаспадаркі:

Аніхоўскую Святлану Іосіфаўну,
ліцейшчыка пластмас
адкрытага акцыянернага таварыства “Радыётэхніка”

Боцяна Сяргея Іванавіча,
трактарыста-машыніста сельскагаспадарчай вытворчасці
сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Гальшанскі”

Болзана Генрыка Мечыслававіча,
вадзіцеля пагрузчыка 7 разраду дарожна-будаўнічага ўпраўлення № 28
адкрытага акцыянернага таварыства “Дарожна-будаўнічы трэст № 6”

Вінцаловіча Станіслава Станіслававіча,
слесара па рамонту рухавікоў філіяла “Аўтамабільны парк № 13 г.Ашмяны” адкрытага акцыянернага таварыства “Гроднааблаўтатранс”

Грышкевіча Івана Іванавіча,
аператара па адкорму маладняка буйной рагатай жывёлы фермы “Багданішкі” сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Ашмянскі Світанак”

Дакурна Генрыха Фабіянавіча,
майстра участка першай групы службы рэлейнай абароны і аўтаматыкі філіяла Гродзенскага РУПЭ “Гроднаэнерга” - Ашмянскія электрычныя сеткі

Дудовіча Альберта Уладзіміравіча,
наладчыка абсталявання вытворчасці харчовай прадукцыі 6 разраду
філіяла ААТ “Дражджавы камбінат” Ашмянскі дражджавы завод

Завацкую Генаефу Францаўну,
аператара па штучнаму асемяненню буйной рагатай жывёлы
Ашмянскага РУП “Селякцыйна-племянны цэнтр жывёлагадоўлі”

Ігнатовіч Дануту Іванаўну,
аператара паточнай лініі па выпрацоўцы льновалакна
адкрытага акцыянернага таварыства “Ашмяны-лён”

Казлоўскую Людмілу Мікалаеўну,
дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі
“Цэнтр карэкцыйна-развіццёвага навучання і рэабілітацыі г.Ашмяны”

Камінскую Алену Юр’еўну,
сацыяльнага работніка аддзялення сацыяльнай дапамогі дзяржаўнай установы “Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Ашмянскага раёна”

Кашко Наталлю Лявонаўну,
дырэктара вытворчага ўнітарнага прадпрыемства “Няміга”
адкрытага акцыянернага таварыства “Будаўнік”

Клуйша Леанарду Дамінікаўну,
жылоўшчыцу мяса абвалачнага аддзялення каўбаснага цэха
адкрытага акцыянернага таварыства “Ашмянскі мясакамбінат”

Лычкоўскую Тэрэсу Браніславаўну,
сырароба участка па догляду за сырам
адкрытага акцыянернага таварыства Ашмяны “Сыраробчы завод”

Міхневіч Алу Вітольдаўну,
загадчыка Семярнікскага фельдшарска-акушэрскага пункта
ўстановы аховы здароўя “Ашмянская цэнтральная раённая бальніца”

Наумец Тамару Дзмітрыеўну,
аператара машыннага даення кароў малочна-таварнай фермы “Міхайлоўшчына” сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Гальшанскі”

Субач Івана Сцяпанавіча,
трактарыста дарожна-эксплуатацыйнага ўпраўлення № 57 рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства аўтамабільных дарог “Гроднааўтадар”

Супрановіч Валерыя Аркадзевіча,
старшага ўчастковага інспектара міліцыі аддзела аховы правапарадку і прафілактыкі міліцыі грамадскай бяспекі аддзела ўнутраных спраў Ашмянскага райвыканкама

Сярпейка Яўгенію Іванаўну,
маляра участка апрацоўчых работ
адкрытага акцыянернага таварыства “Будаўнік”

Тамашэвіч Станіславу Віктараўну,
дырэктара Гродзінскага сельскага Дома культуры

Тонкавіча Баляслава Уладзіміравіча,
жывёлавода фермы “Шчапанавічы”
сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Граўжышкі”

Чарняўскага Пятра Віктаравіча,
трактарыста-машыніста камунальнага раённага сельскагаспадарчага
ўнітарнага прадпрыемства “Эксперыментальная база “Баруны”

Шутаву Лілію Генрыхаўну,
прадаўца Ашмянскага раённага спажывецкага таварыства

Янча Міхаіла Часлававіча,
механізатара сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Кракоўка”

сям'ю Відзевіч Ірыны Аляксандраўны і Івана Францавіча,
аграгарадок Граўжышкі Ашмянскі раён
 

працоўныя калектывы:
Хірургічнае аддзяленне стацыянара ўстановы аховы здароўя “Ашмянская цэнтральная раённая бальніца” (загадчык Янушка Юрый Іванавіч

Малочна-таварная ферма “Міхайлоўшчына” сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Гальшанскі” (загадчык Сасноўскі Юрый Вацлававіч)

Ансамбль народнай песні “Жытніца” Кракоўскага сельскага Дома культуры (кіраўнік Пашкоўскі Аляксандр Федаравіч)

Аўтатранспартная служба адкрытага акцыянернага таварыства “Ашмянскі мясакамбінат” (начальнік аўтакалоны Гаштольд Петр Яўгеньевіч)

Участак па мантажу, рамонту, абслугоўванню жывёлагадоўчых ферм Ашмянскага адкрытага акцыянернага таварыства “Аграпромтэхніка” (начальнік Ляўковіч Аляксандр Мар’янавіч)

Высокавольтны раён электрычных сетак філіяла Гродзенскага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі “Гроднаэнерга” – Ашмянскія электрычныя сеткі (начальнік Ярмаш Фёдар Канстанцінавіч)

Свінаводчаскі комплекс “Валовікі” сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Гальшанскі” (загадчык Гайдукевіч Аляксандр Анатольевіч)

Вытворчы ўчастак №2 сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Ашмянскі Світанак” (загадчык Кетрыс Станіслаў Лявонавіч)

Участак агульнабудаўнічых работ адкрытага акцыянернага таварыства “Будаўнік” (начальнік Гарлуковіч Станіслаў Казіміравіч)

Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Дашкольны цэнтр развіцця дзіцяці г.Ашмяны” (загадчык Буйніцкая Наталля Анатольеўна)