Официальный сайт
Адрес райисполкома:
231100, г. Ошмяны,
ул. Советская, 103
Электронная почта:
Ispolkom@oshmiany.gov.by
Телефон:  8-(01593)-4-46-16
Факс:  8-(01593)-4-55-25
22 мая 2018

Программа фестиваля "Гольшанский замок"

26 мая 2018 г.  аг.Гальшаны
Аддзел культуры і вольнага часу аграгарадка Гальшаны

9:00 Адкрыты фестываль-конкурс інструментальнай музыкі «Музыкі ля замка Сапег»
Руіны былога замка Сапег, аг. Гальшаны
16:00 – 22:30 Пляцоўка «Цэнтральная сцэна»
16:00 Паказ гарадскога адзення Заходняй Еўропы 13 — 16 ст.

16:10 Майстар-клас па сярэднявечных танцах (тэатр гістарычнага танца «SOLEIL» і дуэт «ДЗІВАБОР» (г. Мінск)
18:00 Канцэрт гурта «VURAJ» (г.Мінск)
19:00 Узнагароджанне пераможцаў турніраў
19:20 Паказальнае выступленне КГР «ШОТЛАНДСКАЯ ПЕХОТА»
19:40 Паказальнае выступленне групы сабельнага фехтавання «REBELIA»
19:50 Выступленне гурта «IRDORATH» (г.Мінск)
20:50 Паказальнае выступленне КГР «ШОТЛАНДСКАЯ ПЕХОТА»
21:00 Выступленне гурта «PAWA» (г.Мінск)
22:00 Вогненнае шоў вулічнага тэатра «ВІР» ( г.Мінск)

22:20 Феерверк

13:30-17:00 Турнірная пляцоўка. Лагер рыцараў-коннікаў
(лагер коннікаў, катанне на конях, прадстаўленне з удзелам ваенна-гістарычных і рыцарскіх клубаў з гарадоў Мінск, Гродна, Ліда, Навагрудак і іншых)
12:00 Тэатралізаваны пралог «Фестываль вітае гасцей»
12:15 Флагавае шоў вулічнага тэатра «ВІР»
12:20 Тэатралізаванае коннае шоў «Бітва на сініх водах» (конна-гістарычны клуб «ЗАЛАТАЯ ШПОРА» і ваенна-гістарычны клуб «СЕКЕРЖ» (г. Мінск)

17:00 Конны турнір
14:00 – 18:00 Пляцоўка «Лучнікі»
14:00 Адборачны тур лучнікаў
16:00 Фінал турніра лучнікаў

Пляцоўка «Рыцарскі стан»
13:40 Турніры (рыцарскі турнір, турнір 5 на 5), бугурты (масавыя бітвы рыцараў)

На працягу мерапрыемства працуюць пляцоўкі:
13:00-19:00 Пляцоўка « Запрашаем у гульні»
13:00 Шоў-спектакль вулічнага тэатра «ВІР» «Пляска Смерці ці Гісторыя пра тое, як аднойчы Смерць вырашыла ўзяць адпачынак» (г.Мінск)

16:00 Майстар-клас па хадзьбе на хадулях (вулічны тэатр «ВІР» г. Мінск)
— выстава зброі, паказальныя выступленні КГР «ШОТЛАНДСКАЯ ПЕХОТА»;
— аквагрым з беларускімі арнаментамі;
— шаржыст;
— чаканка манет;
— лучны цір

11:00-20:00 Пляцоўка «Горад майстроў»
(выстава-продаж сувенірнай прадукцыі, майстар-класы па дэкаратыўных відах народнай творчасці, традыцыйных для рэгіёну)

11:00-20:00 Дзіцячая пляцоўка
(дзіцячыя атракцыёны)

11:00-22:00 Пляцоўка грамадскага харчавання
(міні-кафэ, гандлёвыя кропкі)