На абласную Дошку гонару па выніках 2020 года занесены наш зямляк Андрэй Барбашынскі
27.05.2024
Пераможцы штогадовага абласнога спаборніцтва горада Гродна і раёнаў Гродзенскай вобласці за дасягненне высокіх паказчыкаў у эканамічным і сацыяльна-культурным развіцці:
Смаргонскі раён у намінацыях «за дасягнутыя высокія паказчыкі ў развіцці прамысловасці» і «за дасягнутыя высокія паказчыкі ў будаўніцтве і развіцці галін будаўнічай індустрыі»;
г. Гродна ў першай групе ўдзельнікаў у намінацыі «за дасягнутыя высокія паказчыкі ў сацыяльна-культурным развіцці»;
Навагрудскі раён у другой групе ўдзельнікаў у намінацыі " за дасягнутыя высокія паказчыкі ў сацыяльна-культурным развіцці»;
Іўеўскі раён у намінацыі " за дасягнутыя высокія паказчыкі ў развіцці гандлю, грамадскага харчавання і сферы паслуг»;
Гродзенскі раён у намінацыі " за дасягнутыя высокія паказчыкі ў развіцці сельскагаспадарчай вытворчасці»;
АРГАНІЗАЦЫЯ:
прамысловасці (у тым ліку, якія ажыццяўляюць навуковыя даследаванні і распрацоўкі):
ААТ " Лідаграпраммаш»;
ААТ "Гродзенская тытунёвая фабрыка" Нёман»;
КУП " Смаргонскі ліцейна-механічны завод»;
сельскай гаспадаркі:
СВК " Азёры Гродзенскага раёна»;
КСУП " Аграсолы»;
будаўнічы:
ААТ " Гроднапрамбуд»;
філіял «Мостабудаўнічае ўпраўленне №7» ААТ «Мостабуд»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы сувязі:
Гродзенскі філіял РУП паштовай сувязі " Белпошта»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы транспарту:
філіял "Аўтамабільны парк №4 г. Астравец" ААТ " Гроднааблаўтатранс»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы гандлю:
Гродзенскае гарадское Гандлёвае ўнітарнае прадпрыемства " Купалінка»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы грамадскага харчавання:
ААТ " вялікая крыніца»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы аказання бытавых паслуг:
Мастоўскае ўнітарнае прадпрыемства бытавога абслугоўвання насельніцтва;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы жыллёва-камунальнай гаспадаркі:
ААТ " Слонімскі водаканал»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы адукацыі:
ДУА " Гродзенскі абласны інстытут развіцця адукацыі»;
ДУА «Гімназія №10 г. Гродна»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы аховы здароўя:
УАЗ " Гродзенская Універсітэцкая клініка»;
ГУЗ " Гродзенская абласная станцыя хуткай медыцынскай дапамогі»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы спорту і турызму:
ГУ " абласны дыспансер спартыўнай медыцыны»;
якія ажыццяўляюць дзейнасць у сферы сацыяльнай абароны:
дзяржаўную ўстанову сацыяльнага абслугоўвання «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Воранаўскага раёна»;
з ліку суб'ектаў малога і сярэдняга прадпрымальніцтва:
ТАА " фабрыка Ромакс»;
ТАА " Астагол-Транс»;
Грамадзяне, якім уручана прэмія Гродзенскага абласнога выканаўчага камітэта " Чалавек года Гродзеншчыны»:
Аблажэвіч Яўгенія Міхайлаўна-дырэктар ТАА "Трыніці Інвест", г. Гродна;
Грышкевіч Станіслаў Уладзіслававіч-начальнік вытворчасці камунальных кацельняў і цеплавых сетак Лідскага ГАРАДСКОГА ўнітарнага прадпрыемства ЖКГ;
Жылінскі Яраслаў Віктаравіч-дырэктар філіяла "Мостабудаўнічае ўпраўленне №7" ААТ "Мостабуд", г. Гродна;
Паўлюкевіч Валерый Эдуардавіч-дырэктар РСУП "Алекшыцы" Бераставіцкага раёна;
Пруская Тамара Сяргееўна-аператар машыннага даення малочнатаварнай фермы "Каўшова" філіяла "Дубна" ААТ "Агракамбінат" Скідзельскі " Мастоўскага раёна;
Слушко Марыя Сяргееўна – галоўны заатэхнік КСУП «Хвінявічы» Дзятлаўскага раёна;
Шостак Аляксандр Пятровіч – дырэктар дзяржаўнага дасведчанага лесагаспадарчай установы «Смаргонскі вопытны лясгас»;
Чарнышоў Юрый Сцяпанавіч-генеральны дырэктар ААТ "Гродзенская тытунёвая фабрыка" Нёман»;
Янкоўскі Дзмітрый Дзмітрыевіч-старшыня СВК "Жухавічы" Карэліцкага раёна;
Янушкевіч Аляксандр Мечыслававіч-трактарыст-машыніст КСУП "Гнезна" Ваўкавыскага раёна;
Лях Аляксей Віктаравіч-старшы ўчастковы інспектар міліцыі аддзела аховы правапарадку і прафілактыкі міліцыі грамадскай бяспекі АУС Гродзенскага раённага выканаўчага камітэта;
Мілейка Андрэй Міхайлавіч-камандзір аддзялення ПАВЧ №1 Ленінскага раёна Гродзенскага гарадскога аддзела па НС установы " Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь»;
Мажэйка Уладзімір Часлававіч-галоўны ўрач УАЗ " Астравецкая цэнтральная раённая клінічная бальніца»;
Пабудзей Людміла Анатольеўна-настаўнік пачатковых класаў ДУА " Гімназія №1 Імя К. Каліноўскага г. Свіслач»;
Шунейка Алена Феліксаўна-метадыст выставачнай залы ДУК " Гродзенскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці»;
Шчука Віктар Іванавіч-начальнік рэгіянальнай дырэкцыі па Гродзенскай вобласці ААТ " Белаграпрамбанк»;
Барбашынскі Андрэй Станіслававіч-дырэктар замежнага таварыства з абмежаванай адказнасцю " Белабедынг»;
Вараніца Святлана Уладзіміраўна-намеснік старшыні Гродзенскай абласной арганізацыі РГА " Белая Русь»;
пераможца рэспубліканскага конкурсу прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў "Настаўнік года Рэспублікі Беларусь" Адамчук Святлана Міхайлаўна-настаўнік музыкі ДУА»Гродзенская гарадская гімназія".